Case Study  

Capital Media

Feed, Explore More, Next Up i inne produkty TABOOLA generują 30% przychodów Capital Media

Capital Media Logo

Feed, Explore More, Next Up i inne produkty TABOOLA generują 30% przychodów Capital Media

  • 30% przychodów Capital Media jest generowane przez Taboola
  • 3% Zwiększenie redystrybucji treści organicznych

Download PDF Pobierz PDF

Firma

Capital Media to Wydawca, która jest właścicielem kilku serwisów informacyjnych, jak “Warszawa w Pigułce” i “Kraków w Pigułce” i dociera do kilku milionów czytelników miesięcznie.

Wyzwanie

Optymalizacja pod kątem przychodów na kilku witrynach bez zakłócania doświadczenia użytkownika, zwiększenia zaangażowania użytkowników w treści organiczne (redakcyjne).

Rozwiązanie

Współpraca z Taboola w celu wdrożenia produktów takich jak Taboola Feed, Video Slider, Explore More, Next Up i innych na serwisach jak “Warszawa w Pigułce” i “Kraków w Pigułce”.

Wniki

Taboola generuje obecnie 30% ogólnych przychodów Capital Media i umożliwiła 3% wzrost redystrybucji treści organicznych.

Contact Us to Learn More

Wstęp

Capital Media to grupa redakcyjna, która jest właścicielem kilku serwisów informacyjnych, jak “Warszawa w Pigułce” i “Kraków w Pigułce”. Serwisy grupy dostarczają lokalnych, świeżych, aktualnych informacji miejskich dla Warszawy, Krakowa i całego województwa Małopolskiego.

Capital Media, dzięki produktom Taboola, zwiększa zaangażowanie swoich czytelników i przychody w kilku serwisach.

Capital Media, dzięki produktom Taboola, zwiększa zaangażowanie swoich czytelników i przychody w kilku serwisach.

Capital Media zawsze poszukuje nowych i innowacyjnych sposobów dostarczania swoim odbiorcom najistotniejszych wiadomości i treści, przy jednoczesnej optymalizacji przychodów i poszukiwaniu nowych możliwości monetyzacji.

Capital Media współpracuje z Taboola w celu optymalizacji zarówno zaangażowania w treści organiczne, jak i przychodów bez zakłócania doświadczenia użytkownika.

Grupa Capital Media wdrożyła Taboola Feed na stronach artykułów na wszystkich urządzeniach i stronach AMP swoich serwisów. Taboola Feed przenosi znane doświadczenie przewijania treści z środowiska mediów społecznościowych na strony serwisów www. To nowatorskie rozwiązanie na końcu artykułów umożliwia użytkownikom możliwość nieskończonego przewijania angażujących “kart”, które mogą zawierać różne treści: wideo, artykuły, pokazy slajdów i inne elementy partnerów (reklamy display), wszystkie spersonalizowane dla użytkownika.

Na serwisach Capital Media został wdrożony również widget w prawej kolumnie na stronie głównej oraz wideo slider na stronach artykułów, zasilany przez ten sam algorytm Taboola, który wybiera i dostarcza content w Taboola Feed.

Aby jeszcze lepiej zaangażować użytkowników w treści organiczne i dostarczyć dodatkowe możliwości monetyzacji, serwisy Capital Media korzystają z funkcji Next Up i Explore More firmy Taboola.

Funkcja Explore More i Next Up Taboola jest inspirowana doświadczeniami z aplikacji natywnych i ponownie angażuje użytkowników poprzez wyświetlanie mu rekomendacji istotnych treści, zanim opuszczą stronę.

Taboola generuje obecnie 30% ogólnych przychodów Capital Media i odpowiada za 3% wzrostu redystrybucji treści organicznych.

Quote Icon

“Taboola jest długoterminowym, strategicznym partnerem dla grupy Capital Media. Dzięki naszemu partnerstwu, byliśmy w stanie stale testować nowe produkty i rozwiązania, aby zaangażować naszych odbiorców i spełnić nasze cele monetyzacji, utrzymując stabilne i rosnące przychody.”

- Michał Wierzbicki, Założyciel, Capital Media